Podest o dużej wysokości roboczej i wąski jednocześnie
Podnośnik gąsienicowy to podest teleskopowo przegubowy poruszający się na gąsienicach. Jak podnieść się na 25 metrów i pracować w ograniczonej przestrzeni z wieloma przeszkodami? Przedstawiamy podnośniki na gąsienicach: Teupen LEO23GT oraz Omme 2600RBD
Po pierwsze - kosz dojedzie nawet w trudno dostępne miejsca. Złożony podnośnik jest niezwykle wąski, co pozwala na przejazd przez standardowe drzwi. Szerokość transportowa maszyn to tylko od 0,78 do 1,10 m
(w zależności od modelu). Teupen i Omme przemieszcza się dzięki gąsienicom nawet po nierównym terenie.
Po drugie - posiadają podpory, które zapewniają wypoziomowanie nawet na bardzo nierównym podłożu.
Po trzecie - standardowe zalety typowego podnośnika teleskopowo przegubowego. Duża wysokość robocza mimo niewielkich rozmiarów i wagi.
Do jakich prac nadaje się podnośnik gąsienicowy?
Poleca się je szczególnie do centrów handlowych czy kościołów. To właśnie w tych miejscach często występuje niestandardowy wystrój, wysoki sufit czy przeszkody. W takie miejsca nie dotrze tradycyjny podnośnik ze względu na swoje wymiary i masę.
Dlatego w przypadku centrów handlowych występuje potrzeba podnośnika o dużej wysokości roboczej, ale jednocześnie takiego, który po złożeniu przejedzie przez wąskie korytarze.
Takimi typami są właśnie podnośniki gąsienicowe. Dla przykładu - Teupen LEO23GT ma wysokość roboczą 23 metry, a Omme 2600RBD 25,6 metra.
Oczywiście, tak jak w przypadku wszystkich podnośników do prac wewnętrznych, także te zwyżki posiadają niebrudzące ogumienie – gąsienice pokryte gumą.
Wszechstronne zastosowanie
Istotną zaletą tego typu podnośników jest uniwersalność. Podnośniki gąsienicowe mają dwa rodzaje zasilania – elektryczne (do pracy wewnątrz pomieszczeń) i spalinowe (na zewnątrz).
Tego typu zwyżki to urządzenia specjalistyczne stosowane do wymagających prac.
Zobacz inne podobne typy podnośników: