Znajdź nas na mapie

Podnośnik koszowy

PODNOŚNIK KOSZOWY

Wynajem - podnośniki koszowe - Katowice i okolice

Podnośnik koszowy to urządzenie dźwigowe do podnoszenia osób. To podest ruchomy przegubowo-teleskopowy posiadający kosz.

 

Podnośnik koszowy a platformowy – różnice 

Podnośnik koszowy to nie to samo co podnośnik z platformą. Kosz z reguły ma niewielkie rozmiary – mieści się na nim jedna lub maks. dwie osoby z narzędziami (w zależności od modelu). Z kolei platforma w podestach nożycowych ma powierzchnię, na której może znajdować się nawet do 7 osób jednocześnie.

W poszczególnych modelach podestów ruchomych producent stosuje platformę lub kosz.

O koszu mówimy w przypadku podnośnika wysięgnikowego. To taki typ zwyżki, w której pracownik sięga poza obrys podstawy podnośnika. Chodzi tutaj o zasięg boczny w podnośnikach teleskopowo-przegubowych.

Zasięg boczny posiadają wszystkie podnośniki przegubowo teleskopowe. To właśnie przegub odpowiada za łamanie, a teleskop za wysuw ramienia, na którym usadowiony jest kosz. Platformy znajdują się z kolei w podnośnikach nożycowych czyli tych zwyżkach, które poruszają się pionowo w linii góra-dół.

 

Podnośnik samojezdny – co to?

Podnośnik samojezdny to każda zwyżka, która na stałe usytuowana jest na samochodzie. To pozwala na sprawne i szybkie przemieszczenie maszyny. Zazwyczaj podnośniki samojezdne to modele z niższym udźwigiem. Wynika to po prostu z ograniczonej nośności i stabilności pojazdów kołowych.

 

Podnośniki koszowe – gdzie się stosuje?

Podnośniki koszowe wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie pracuje się na wysokościach. To sprzęt potrzebny niemal na każdej budowie. Używany jest także m.in. przez serwisantów czy w magazynie. Także przy pracach zewnętrznych jest nieoceniony. Wykorzystuje się go np. przy oklejaniu billboardów, konserwacji elewacji czy wymianie oświetlenia na wysokich budynkach lub latarniach. Podnośniki koszowe pomogą nie tylko przy budowie budynków, ale i innych konstrukcji np. mostów. Zauważane są przy pracach rozbiórkowych dając możliwość robotnikom i kierownikowi budowy dostania się na wyższe poziomy burzonej konstrukcji – to podnośniki budowlane. Centra dużych miast obfitują w widok pracowników na podnośnikach koszowych, którzy myją okna wysokich biurowców. Te maszyny wykorzystuje się też przy malowaniu oraz odnawianiu budowli, w których wysokość stanowi podstawowe wyzwanie. Innym ciekawym przykładem pracy z podestem jest pielęgnacja wysokich drzew poprzez przycinanie gałęzi.

 

Gdzie wynająć  podnośniki koszowe — Śląsk

Firma AA Herkules – podnośniki koszowe oraz podnośniki nożycowe – gorąco zaprasza do swojej siedziby na terenie województwa Śląsk oraz oddziału Dolny Śląsk. Podjęcie współpracy z naszą firmą w kwestii wynajmu maszyn to gwarancja satysfakcji.

Zobacz konkretne podnośniki koszowe:
Podnośnik masztowy
Podnośnik teleskopowo przegubowy elektryczny
Podnośnik teleskopowo przegubowy spalinowy
Podnośnik na gąsienicach