Niech wynajem podnośników nie stanowi dla Ciebie zagadki. Sprawdź poniższe pytania i dowiedz się więcej o wypożyczeniu podestów ruchomych i towarzyszącym im szczegółach.
Kto może obsługiwać podesty przejezdne?
Odpowiedź: Podesty ruchome może obsługiwać tylko i wyłącznie osoba, która ma ważne uprawnienia otrzymane przed Urząd Dozoru Technicznego lub Transportowy Dozór Techniczny. Niezbędne do tego jest szkolenie na operatora podestów ruchomych przejezdnych.
Co trzeba zrobić, aby otrzymać uprawienia do prowadzenia podestów ruchomych?
Odpowiedź: Aby otrzymać uprawnienia do obsługi podestów ruchomych, należy odbyć szkolenie teoretyczne i praktyczne, a następnie otrzymać pozytywną ocenę na egzaminie państwowym przez komisję jednostki dozoru technicznego (Transportowy Dozór Techniczny / Urząd Dozoru Technicznego).
Czy uprawnienia na podesty ruchome są wydawane terminowo?
Odpowiedź: Tak, uprawnienia na podesty ruchome są wydawane na 5 lat, z możliwością przedłużenia na kolejne 5 lat - po złożeniu wniosku o przedłużenie ważności uprawnień w odpowiedniej jednostce dozoru technicznego.
Gdzie możemy wykorzystać podnośniki nożycowe elektryczne?
Odpowiedź: Podnośniki nożycowe elektryczne możemy wykorzystać w zamkniętych pomieszczeniach (np. halach przemysłowych, magazynowych, obiektach handlowych). Sprawdzą się również na zewnątrz, ale tylko i wyłącznie na równych nawierzchniach.
Ile godzin w ciągu dnia można pracować na podestach elektrycznych?
Odpowiedź: Normatywny czas pracy podnośnika elektrycznego wynosi od 4 do 6 godzin, w zależności od intensywności pracy. Należy pamiętać, że maszyny tego typu nie są przeznaczone do przejazdów na długich odcinkach i może to znacznie skrócić czas pracy podestu.
Czy podczas ładowania podestu elektrycznego można na nim pracować?
Odpowiedź: Podczas ładowania urządzenia, praca na podnośniku jest zabroniona. Takie zachowanie ma negatywny wpływ na żywotność akumulatorów.
Czym charakteryzują się podnośniki teleskopowo-przegubowe z napędem elektrycznym?
Odpowiedź: Podnośniki teleskopowo - przegubowe elektryczne charakteryzują się wysoką efektywnością i szerokim zakresem wysięgów bocznych. Posiadają szare niebrudzące ogumienia oraz ciche i ekonomiczne silniki. Urządzenia tego typu dają możliwość pracy nad przeszkodami.
Na jaką wysokość roboczą podnoszą się podesty przegubowo - teleskopowe z napędem elektrycznym proponowane w firmie AA HERKULES?
Odpowiedź: Wysokość podnoszenia zwyżek teleskopowo - przegubowych akumulatorowych wynosi od 10,89 m do 20,39 m
Czym charakteryzują się podesty masztowe?
Odpowiedź: Podnośniki masztowe cechują się kompaktowymi rozmiarami oraz lekkością konstrukcji, dzięki czemu nie sprawiają najmniejszych problemów, mieszczą się do wind i wąskich pomieszczeń. Świetnie sprawdzą się do prac magazynowych.
Jakie zalety posiadają podesty nożycowe spalinowe?
Odpowiedź: Podnośniki nożycowe spalinowe charakteryzują się wysoką skutecznością pracy w trudnych warunkach terenowych. Każdy podest jest wyposażony w mocny silnik Diesla, napęd na cztery koła i podpory stabilizujące. Dodatkowo w podestach zastosowano czarne, pełne opony z dużym bieżnikiem.
Do jakich prac najlepiej sprawdzi się podest teleskopowo - przegubowy na gąsienicach?
Odpowiedź: Dzięki kompaktowym wymiarom podnośnik teleskopowy sprawdzi się w wąskich przestrzeniach i bez problemu z wieloma przeszkodami np. w Kościołach, Centrach Handlowych.
Jakiego typu ładowarki teleskopowe można wynająć w AA HERKULES?
Odpowiedź: W AA HERKULES proponujemy ładowarki teleskopowe znanej i cenionej firmy JCB, która w latach siedemdziesiątych jako pierwsza opracowałam konstrukcję pierwszych ładowarek teleskopowych. Nasze ładowarki teleskopowe na wynajem to maszyny sztywno ramowe, nieobrotowe. Dzięki zastosowaniu teleskopowego ramienia możemy umieścić ładunek na maksymalnej wysokości od 12,27 do 16,70 metrów.
Na podstawie czego robimy wycenę serwisową podestu ruchomego w AA HERKULES?
Odpowiedź: Wycena serwisowa jest robiona na podstawie protokołu odbiorczego konkretnego podestu ruchomego wynajętego przez klienta. Przy zniszczeniu maszyny klient jest obciążany kosztami naprawy.